शरिर बन्धक र ठगी गरेको आरोपमा रामेछापको लिखु तामाकोसी गापा अध्यक्ष खड्का सदरमुकाम मन्थलीबाट पक्राउ

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७७ श्रावण ३०, शुक्रबार) १८:१७

रामेछापको लिखु तामाकोसी गाउँपालिकाका अध्यक्ष गोविन्द बहादुर खड्का सदरमुकाम मन्थलीबाट पक्राउ परेका छन् । गाउँपालिकाद्वारा सञ्चालित विकास निर्माण योजनामा स्थानीय उपभोक्ता समितिको पदाधिकारीलाई बन्धक बनाएर खाली चेकमा हस्तारक्ष गर्न लगाएको र ठगी गरेको अभियोगमा अध्यक्ष खड्कालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको हो ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय रामेछापका प्रमुख प्रहरी नायव उपरीक्षक (डिएसपी) बसन्त पाठकले शरिर बन्धक र ठगी गरेको आरोपमा खडकालाई पक्राउ गरिएको जानकारी दिए । उनले भने, ‘उपभोक्ता समितिका दर्पण घिसिङलाई उजुरीको आधारमा खडकालाई पक्राउ गरेर अनुसन्धान प्रक्रिया अगाडि बढाएका छौं ।’

स्थानीय उपभोक्ता समिति र गाउँपालिका अध्यक्ष खड्काबाट ठगिएका ब्यक्तिहरुको उजुरीको आधारमा पक्राउ गरिएको डिएसपी पाठकको दाबी छ  ।

गाउँपालिका अध्यक्ष खड्का विरुद्ध ठगी गरेकाे, शरीर बन्धक गराएको र स्थानीय उपभोक्तालाई धम्की दिएको गरि तीन वटा उजुरीहरु परेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय रामेछापले जानकारी दिएको छ ।

केही दिनअघि मात्रै लिखु तामाकोशी गाउँपालिकामा लिखु जलविद्युत आयोजना ३ र ४ का मालवाहक ढुवानीका साधनहरुलाई अनिश्चितकालिन रोक लगाएका थिए ।

गाउँपालिका अध्यक्ष गोविन्द खड्काले निर्माणाधिन लिखु–३ र लिखु–४ हाइड्रोपावरले अति प्रभावित स्थानीयबासीले पाउनु पर्ने सेवा सुविधा पनि नदिएको तथा विगत ३ महिनादेखि उक्त सडक मार्ग जलविद्युतका सवारी साधनले सडक भत्किएको भन्दै गाउँपालिकाले एक पत्रमार्फत रोक लगाएको जानकारी दिएका थिए ।

हलेदे-धोवी-सिरिसे सडक स्थानीय तहले पटक पटक स्तरोन्नतीको गर्दै आएपनि हाइड्रोले सडकको क्षमताभन्दा बढीका सवारी साधन गुडाउँदा सडक जीर्ण बनेको भन्दै गाउँपालिका प्रवेशमा रोक लगाएको गाउँपालिका अध्यक्ष खड्काले जानकारी दिए ।

तत्कालीन एमालेबाट निर्वाचित खड्कालाई पार्टीको नीति र जनताको भावना विपरित एकलौटी ढंगले अगाडि बढेकाे भन्दै पार्टीको जिल्ला सदस्य लगायत सबै जिम्मेवारीबाट नेकपाले निलम्बन गरेको थियाे ।

अध्यक्ष भएदेखि नै एकलौटी रुपमा गाउँपालिकामा मनोमानी गरेको भन्दै उपाध्यक्ष दीपशिखा दाहालसहित एमालेबाटै निर्वाचित वडाध्यक्षहरुले खड्काविरुद्ध पटक–पटक पार्टीको ध्यानाकर्षण गराउँदै आएका थिए ।

पछिल्लो समय लिखु तामाकोशी गाउँपालिकामा विद्युतीकरणमा १२ करोड ४४ लाखमाथि खर्च भएको पालिका अध्यक्ष खड्काले कार्यपालिका बैठकमा पेश गरेका थिए । गाउँपालिकाबाट विद्युतिकरण गर्दा तिर्नु पर्ने बाँकी ६ करोड ९५ लाख रकम थप विनियोजन गर्नु पर्ने माग अध्यक्षले राखेपछि कार्यपालिकाका बहुमत सदस्यले अनुगमन गरेर मात्रै थप भुक्तानी दिने अडान राखेका थिए ।

बैठकमा गाउँपालिकामा कार्यविधी विपरीत एम्बुलेन्स संचालन गरेको, पालिका भित्रको हरहिसाब आर्थिक पारदर्शिता नभएकाले सबै कारोबारको छानबीनसहित कार्यपालिकामा पेश गर्न लेखा समिति गठन गर्नुपर्ने लगाएतको माग राखेका थिए ।


(२०७७ श्रावण ३०, शुक्रबार) १८:१७ मा प्रकाशित

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना

Exchange Rate

Nepali Patro

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना