पोखराका रक्सीभट्टी र होटल रेष्टूरेण्टहरु कोरोना संक्रमण फैलाउने अखडा बन्दै, मापदण्ड पालना नगर्नेलाई तत्काल कारवाही गर्ने प्रसाशनको चेतावनी

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७७ श्रावण ३०, शुक्रबार) १७:५७

कमल पौडेल अथक/ 
सरकारले जारी गरेको कोरोना मापदण्ड निर्देशिका पालना नगर्दा पछिल्लो समय पोखराका रक्सीभट्टी र होटल रेष्टूरेण्टहरु कोरोना संक्रमण फैलाउने अखडाका रुपमा परिणत हुँदै गएका छन् ।

टोल-टोल र गल्ली गल्लीहरुमा रहेका यस्ता रक्सीभट्टी र होटल रेष्टूरेण्टहरु कोरोना संक्रमण फैलाउने अखडा बनिरहदा पनि स्थानीय प्रशासनको ध्यान गएको छैन।  यस्ता रक्सीभट्टी र होटल रेष्टूरेण्टहरु, जहाँ न त व्यवसायीले ध्यान दिएका छन् , न त ग्राहकले नै सावधानी अपनाएका छन् नै।

पछिल्लो पटक सरकारले जारी गरेको लकडाउन निर्देशिकामा होटल तथा रेष्टूरेण्टलाई खाजा र खाना बनाउन मात्र पाइने भनेको छ । होटलमा बनाएको खाजा तथा खाना किनेर अन्यत्रै लगेर मात्र खान पाइन्छ । तर यहाँका अधिकांश होटल तथा रक्सी भट्टीहरुले त्यसलाई अटेरी गरेका छन् । यो अटेरीका कारण कोरोनाको संक्रमण फैलिने खतरा बढ्दै गएको छ । रेष्टूरेण्ट तथा भट्टीमा पुग्ने व्यक्तिलाई मात्र नभएर उसको घरमा बसिरहेका सुरक्षीत एवं निर्दोष परिवारलाई समेत जोखिम बढेको नागरिकहरुले वताएका छन् ।

पोखराको पामे, हेम्जा, बेगनास, लगायत वजारका बिभिन्न स्थानमा सञ्चालित अधिकांश रक्सी भट्टी र रेष्टूरेण्टहरुमा साँझ पख ग्राहकको भीड भाड बढ्दै गएको छ । कतिपय आफूलाई समाजमा जान्ने वुझ्ने र बुझाउने नागरिक हौं भन्नेहरु नै यस्ता भट्टी पसलमा छिर्ने गरेको पाइएको छ । यस्ता भट्टी, होटल रेष्टूरेण्टको छेऊ छाउमा घर हुने नागरिकहरु कतिवेला कोरोना सल्कने हो भन्ने त्रासमा रहेको वताएका छन् ।

गत चैत्र ११ देखि सुरु भएको लकडाउन १२० दिनमा खुले सँगै पोखराका केही रक्सी भट्टी र होटल रेष्टूरेण्टहरुले व्यापार गर्ने अवसरको रुपमा लिएका छन् । जथाभावि मानिस वटुलेर उनीहरुले आफ्नो व्यवसाय संञ्चालन गरेका छन् । ग्राहकहरु पनि सामान्य सुरक्षा विना नै भट्टीमा पसेर रक्सी माछा मासु खाने गर्दै आएका छन् ।

कास्कीका प्रहरी प्रमुख जीवनकुमार श्रेष्ठले पोखरामा कोरोना वारे लापरवाही गर्नेलाई निगरानी वढाइएको दाबी गरे । उनले शुक्रवारदेखि नै होटल तथा रेष्टूरेण्टमा निगरानीका लागि टोली परिचालन गरि सकेको जानकारी दिए  ।

यता जिल्ला प्रसाशन कार्यालय कास्कीले विहीवार एक सूचना जारी गरी होटल तथा रेष्टूरेण्टलाई खाजा तथा खाना पकाएर विक्री मात्र गर्न भनेको छ । प्रसाशनका अनुसार संवन्धित होटल रेष्टू्रेण्टले पकाएको खाना तथा खाजा सोही स्थानमा वसेर खान पाइने छैन । तर कास्कीका अधिकांश होटल संञ्चालक र स्वंय ग्राहकहरुले प्रसाशनको आग्रह व्यापक उलंङ्घन गरेका छन् ।

हामीले होटल तथा रेष्टूरेण्टलाई टेक वै सिस्टममा जान भनिसकेका छौं– कास्कीका प्रमुख जिल्ला अधिकारी ज्ञानप्रसाद ढकालले भने । यदि कसैले प्रसाशनको आग्रहलाई अटेरी गरेमा संक्रामक रोग ऐन २०२० अनुसार संवन्धित व्यक्ति वा संञ्चालकलाई १ महिना कैद वा १ सय रुपैयाँ जरिवाना वा दुवै सजायँ हुने व्यवस्था रहेको वताए । हामीले आग्रह गर्ने हो, आग्रहलाई कसैले अटेरी गर्छ भने कानुनले छुट दिँदैन, मापदण्ड पालना नगर्नेलाई हामी तत्काल कारवाही गर्न बाध्य हुनेछौ,– प्रजिअ ढकालले भने ।


(२०७७ श्रावण ३०, शुक्रबार) १७:५७ मा प्रकाशित

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना

Exchange Rate

Nepali Patro

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना