स्थानिय अदालतद्वारा करीब साढे सात अर्ब रुपियाँ हुण्डी गर्ने तीन नेपालीको धरौटी अस्ट्रेलियामा अस्वीकार

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ श्रावण १५, बुधबार) १४:३९

१० करोड अष्ट्रेलियन डलर (करिब ७ अर्ब ५९ करोड २ लाख रुपैयाँ ) अवैध हुण्डी कारोबारको अभियोगमा पक्राउ परेका नेपालीलाई स्थानीय अदालतले धरौटीमा छाड्न अस्वीकार गरेको छ ।  ३० वर्षीय गगनदीप पहवा, उनका साझेदार ३० वर्षीय गोपाली दाहाल र उनीहरुका एशोसिएट २९ वर्षका विपिन थापालाई  स्थानीय अदालतले धरौटीमा छाड्न अस्वीकार गरेको हो  ।

पहवा र थापालाई स्थानीय पारामत्ता अदालतमा अडियो भिजुअल लिंकमार्फत पेश गरिएको थियो भने दाहाललाई अडियो भिजुअल लिंकमार्फत् नै फेयरफिल्ड स्थानीय अदालतमा पेश गरिएको थियो ।

द सन्डे मर्निङ्ग हेराल्डकाअनुसार , क्रिमिनल ग्रुप्स स्क्वाडले उनीहरुलाई गएको बिहीबार पक्राउ गरेको थियो । प्रहरीले उनीहरुसँगबाट ४ लाख डलर समेत बरामद गरेको थियो । उनीहरुसँगबाट पैसा गन्ने मेशिन, तीनवटा सवारी साधन र कपडा पनि प्रहरीले फेला पारेको थियो ।

तीनैजनाले साउथ वेस्ट सिड्नी सेक्युरिटी बिजनेशलाई आफ्नो देखिने कारोबारका रुपमा अघि सारेका थिए । सो प्रकरणमा ५ व्यक्तिलाई अभियुक्त बनाइएको देसीब्लिज अनलाइन संस्करणले जनाएको छ । सो अनलाइनका अनुसार सो घटनामा ३१ वर्षीय भारतीय नागरिक मनमिन्दर सिंहलाई पनि जुलाई २५ का दिन पक्राउ गरिएको थियो । उनले एकै दिनमा ९ पटक गरेर ५ लाख डलर डिपोजिट गरेको पाइएको छ । उनी भारतको पन्जाबका भएको बताइएको छ ।

तीन-चार वर्षको अवधिमा ८ करोड डलरसम्मको कारोबार गरेको पाइएको छ । उनीहरुको नेपाल कनेक्सनको बारेमा भने कुनै जानकारी भएको छैन ।

फौजदारी वकिल इजाज खानले आफू र आफ्नो टोलीले प्रहरीको पूर्ण ‘फ्याक्ट सिट’ हेर्न बाँकी रहेको जनाएका छन् । पहवालाई आपराधिक समूहलाई परिचालन गरेको अभियोग लगाइएको छ भने थापा र दाहाललाई आपराधिक गतिविधि अघि बढाउन भूमिका खेलेको आरोप लगाइएको छ ।अदालतको कागजातका अनुसार यो अपराधमा संलग्न तीन जनाले १०० मिलियन डलर  भन्दा माथिको गलत धन्दा गरेको पाइएको छ ।


(२०७६ श्रावण १५, बुधबार) १४:३९ मा प्रकाशित

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना

Exchange Rate

Nepali Patro

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना