स्थानिय अदालतद्वारा करीब साढे सात अर्ब रुपियाँ हुण्डी गर्ने तीन नेपालीको धरौटी अस्ट्रेलियामा अस्वीकार

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ श्रावण १५, बुधबार) १४:३९

१० करोड अष्ट्रेलियन डलर (करिब ७ अर्ब ५९ करोड २ लाख रुपैयाँ ) अवैध हुण्डी कारोबारको अभियोगमा पक्राउ परेका नेपालीलाई स्थानीय अदालतले धरौटीमा छाड्न अस्वीकार गरेको छ ।  ३० वर्षीय गगनदीप पहवा, उनका साझेदार ३० वर्षीय गोपाली दाहाल र उनीहरुका एशोसिएट २९ वर्षका विपिन थापालाई  स्थानीय अदालतले धरौटीमा छाड्न अस्वीकार गरेको हो  ।

पहवा र थापालाई स्थानीय पारामत्ता अदालतमा अडियो भिजुअल लिंकमार्फत पेश गरिएको थियो भने दाहाललाई अडियो भिजुअल लिंकमार्फत् नै फेयरफिल्ड स्थानीय अदालतमा पेश गरिएको थियो ।

द सन्डे मर्निङ्ग हेराल्डकाअनुसार , क्रिमिनल ग्रुप्स स्क्वाडले उनीहरुलाई गएको बिहीबार पक्राउ गरेको थियो । प्रहरीले उनीहरुसँगबाट ४ लाख डलर समेत बरामद गरेको थियो । उनीहरुसँगबाट पैसा गन्ने मेशिन, तीनवटा सवारी साधन र कपडा पनि प्रहरीले फेला पारेको थियो ।

तीनैजनाले साउथ वेस्ट सिड्नी सेक्युरिटी बिजनेशलाई आफ्नो देखिने कारोबारका रुपमा अघि सारेका थिए । सो प्रकरणमा ५ व्यक्तिलाई अभियुक्त बनाइएको देसीब्लिज अनलाइन संस्करणले जनाएको छ । सो अनलाइनका अनुसार सो घटनामा ३१ वर्षीय भारतीय नागरिक मनमिन्दर सिंहलाई पनि जुलाई २५ का दिन पक्राउ गरिएको थियो । उनले एकै दिनमा ९ पटक गरेर ५ लाख डलर डिपोजिट गरेको पाइएको छ । उनी भारतको पन्जाबका भएको बताइएको छ ।

तीन-चार वर्षको अवधिमा ८ करोड डलरसम्मको कारोबार गरेको पाइएको छ । उनीहरुको नेपाल कनेक्सनको बारेमा भने कुनै जानकारी भएको छैन ।

फौजदारी वकिल इजाज खानले आफू र आफ्नो टोलीले प्रहरीको पूर्ण ‘फ्याक्ट सिट’ हेर्न बाँकी रहेको जनाएका छन् । पहवालाई आपराधिक समूहलाई परिचालन गरेको अभियोग लगाइएको छ भने थापा र दाहाललाई आपराधिक गतिविधि अघि बढाउन भूमिका खेलेको आरोप लगाइएको छ ।अदालतको कागजातका अनुसार यो अपराधमा संलग्न तीन जनाले १०० मिलियन डलर  भन्दा माथिको गलत धन्दा गरेको पाइएको छ ।


(२०७६ श्रावण १५, बुधबार) १४:३९ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

ज्येष्ठ नागरिकलाई आन्तरिक हवाई भाडामा ५० प्रतिशत छुट

नेपाल एयरलाइन्सले ७० वर्ष कटेका ज्येष्ठ नागरिकलाई भाडामा ५० प्रतिशत छुट दिने घोषणा गरेको छ । नेपाल एयरलाइन्सले बुधबारबाट लागू हुने गरी ज्येष्ठ नागरिकलाई आन्तरिक हवाई भाडामा ५० प्रतिशत छुट दिने निर्णय.....

शान्ति वार्ता गर्न चाहे अफगानिस्तान तयार

अफगानिस्तानले अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले भविष्यमा शान्ति वार्ता गर्न चाहे आफूहरु तयार रहेको जनाएको छ । अफगानी वार्ता टोलीका नेता शेर मोहम्मद अब्बासले अमेरिकाले.....

गोली हानि हत्या गरेर पांच लाख रुपियाँ लुटपाट

बैंकबाट पैसा निकालेर घरतर्फ आउँदै गरेका एक व्यक्तिको आज दिउँसो रुपन्देहीमा गोली हानि हत्या गरेर रकम लुटिएको छ। रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिका - ३ मा रहेको एक बैंकबाट ५ लाख रुपैयाँ झिकेर.....

Exchange Rate

Nepali Patro