राजनीतिकपार्टी माथिको प्रतिबन्ध गलत :अधिकारकर्मी

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७६ श्रावण १०, शुक्रबार) २२:३६

आज पोखरामा बर्तमान राजनीतिक अबस्था र मानव अधिकार बिषयमा जनअधिकार नेपाल द्वारा अन्तरक्रिया कार्यक्रम  सम्पन्न भएको छ

अधिवक्ता एकराज भण्डारी, मानवअधिकारकर्मी टेकनाथ बराल, बरिष्ठ लेखक तथा विश्लेषक नरेन्द्र जंग पीटर, कानूनविद तथा नेपाली कांग्रेसका प्रभाबशाली नेता यज्ञ बहादुर थापा, राजनीतिकर्मी झलकपाणी तिवारी, कानूनविद तिलक पराजुली , अधिकारकर्मि सन्तोष कोईराला लगायतले आफ्नो धारणा राख्नुभएको थियो ।

नेपाल पत्रकार महासंघ कास्कीको सभाहलमा सम्पन्न भएको सो कार्यक्रममा राजनितिककर्मी, मानव अधिकारकर्मी, कानुनविद, बुद्दिजीवि र पत्रकारहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो ।

कार्यक्रममा बोल्दै बक्ताहरूले नेपालको राजनीतिलाई निकै गम्भीर रुपमा लिइएको साथै सरकार असफलता तिर गइ रहेको र सरकारले फाँसीवादी कदम चाल्दै विप्लव नेतृत्व को नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीलाई प्रतिबन्ध लगाएपछि नक्कली मुठभेडको नाममा जनहत्या गरेको आरोप लगाएका थिए । एउटा राजनीतिक पार्टीलाई प्रतिबन्ध लगाईनु सरकारको सरासर गलत कदम भएको जिकिर समेत उनीहरुले गरेका थिए । बोल्ने क्रममा वक्ताहरुले विप्लव नेतृत्वको नेकपालाई  वार्तामा आउन सरकारले सहजता अपनाउनु पर्ने साथै बार्ताका लागि अनुकूल वातावरण मिलाउनु पर्ने कुरामा जोड दिएका थिए ।


(२०७६ श्रावण १०, शुक्रबार) २२:३६ मा प्रकाशित

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना

Exchange Rate

Nepali Patro

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना