जडीबुटी चोरी गर्ने वडाध्यक्ष रावतलाई गाउँलेले कुटे, प्रहरी लखेटे

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ श्रावण ३, शुक्रबार) १३:२२

बागजाले सामुदायिक वनको अवैध जडीबुटी चोरी निकासीमा संलग्न रहेको आरोप लगाउंदै जुम्लाका स्थानीयले पातारासी गाउँपालिका–४ का वडाध्यक्ष कालीबहादुर रावतलाई बुधबार कुटपिट गरेका छन् भने घटना नियन्त्रणमा लिन आएका प्रहरीलाई समेत गाउँबाट लखेटेका छन् ।

सामुदायिक वनमा पाइने सेतोचिनी (खिरौँला) चोरी निकासीमा वडाध्यक्षको प्रत्यक्ष सहभागिता रहेको लुमगाउँका स्थानीयवासीको आरोप छ । स्थानीयवासीले हातपात गर्दै कमिजसमेत च्यातिदिएको वडाध्यक्षले गुनासो गरेका छन् । स्थानीयवासीले वडाध्यक्ष रावतविरुद्ध नाराबाजी गर्दै पदबाट राजीनामा दिन मागसमेत गरेका छन् ।

वडाध्यक्षमाथि हातपात भएको विषयमा डिल्लीचौर प्रहरी चौकीबाट चौकीका इञ्चार्ज प्रेमबहादुर थापाको नेतृत्वमा घटना बारे बुझ्न गएका  प्रहरीमाथि स्थानीयवासीले ढुङ्गामुढा गरेर लखेटेका छन् ।

सुरक्षाका लागि गएको प्रहरी टोलीमाथि ढुङ्गामुढाका साथै हातपातसमेतको प्रयास भएको इञ्चार्ज थापाले  जानकारी दिए । गाउँमा विवाद भएको समयमा नआउने प्रहरी वडाध्यक्षले बोलाउँदा गाउँ आएपछि लखेटेको स्थानीयको भनाइ छ ।

वडाध्यक्ष रावत नबसी जिल्ला सदरमुकाम खलङ्गा बजारबस्दै आएको आरोप स्थानिय गाउँलेको आरोप छ । ज्यान असुरक्षामा रहेको बताउँदै वडाध्यक्ष रावतले गाउँ नै आफूमाथि खनिएकाले घर छोडेर विस्तापित हुनुपरेको बताए ।

जुम्लाका एक नगरपालिका सात गाउँपालिकामा २०० सामुदायिक वन छन् । सामुदायिक वन उपभोक्ता समितिले सुशासनभन्दा कुशासनलाई बढी प्रश्रय दिएका कारण बेला–बेलामा यस्ता प्रकारका घटना हुने गरेको सामुदायिक वन उपभोक्ता महासङ्घ जुम्लाका अध्यक्ष गोकर्ण चौलागाईंले बताए ।


(२०७६ श्रावण ३, शुक्रबार) १३:२२ मा प्रकाशित

Exchange Rate

Nepali Patro