ने.क.पा.का नेता तथा कार्यकर्ता किसानको खेतबारीमा जनश्रमदानमा ब्यस्त

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ असार ३०, सोमबार) १६:५६

नेत्रबिक्रम चन्द बिप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका नेता तथा कार्यकर्ताहरु यतिबेला  कालिकोटका विभिन्न गाँउबस्तीमा किसानको खेतबारीमा जनश्रमदान गर्नमा व्यस्त देखिन थालेका छन् ।

प्रायजसो खुला नदेखिने ने.क.पा.का कार्यकर्ता पछिल्लो समय पार्टीको केन्द्रीय समितिको निर्णय अनुसार जनश्रमदानका लागि गाउँ गाउँमा किसानको खेतबारीमा जनश्रमदान गर्नमा व्यस्त देखिन थालेका हुन् ।

पार्टीको केन्द्रीय समितिको निर्णय अनुसार गाउँ गाँउमा जनश्रमदान गर्ने अभियान सुरु भएको छ । पछिल्लो जिल्लाको बैठकले पनि जिल्लामा संगठन सुदृढिकरण तथा विस्तार अभियान थप प्रभावकारी बनाउँदै लैजाने निर्णय गरेको बताइएको छ । कालिकोट जिल्लाको पलाँता, पचालझरना, रास्कोट, शान्नित्रिवेणी र नरहरीनाथ गाउँपालिकाका विकट गाउँमा नेकपाका नेता तथा कार्यकर्ताहरु किसानको खेतबारीमा काम गर्न व्यस्त देखिन्छन् ।

अर्धभुमिगत शैलीमा गाउँमा आफ्नो संगठन विस्तारमा सक्रिय रहेका ने.क.पा.का नेता तथा कार्यकर्ताहरुले जनताको जनमत बटुल्नकै लागि किसानको खेतबारीमा काम गर्ने अभियान थालेको बताउँछन् ।

ने.क.पा. कालिकोटका जिल्ला सेक्रेटरी मनीलाल ऐडी “रणदीप”ले किसान तथा मजदुरको पार्टी भएकाले किसान मजदुरसँगै काम गर्ने अभियान थालेको बताए । उनले भने, ‘हामी गाउँमा जनतासँगै छौँ । जनताको घरमा असारको सिजनमा हुने सबै काममा सहयोग गर्दैआएका छौँ ।’

जिल्ला सेक्रेटरी ऐडी भन्छन्, ‘पार्टीको निर्णय अनुसार नै सुरु गरिएको जनश्रमदान अभियान अन्तरगत किसानको खेतमा मकै गोड्ने, धान रोपाइँ गर्ने, कोदो सार्ने लगायत काममा सघाउँदै आएका छौँ ।’

नेकपा निकट दलित मुक्ति मोर्चाका केन्द्रीय सदस्य साहासीले किसानको पार्टीका कार्यकर्ता गाउँमा जनतासँगै रहेको बताए । उनले ने.क.पा.का कार्यकर्ता भुमिगत शैलीमा भन्ने आरोप मात्रै रहेको पनि बताए । जनताको पार्टी जनताबाट टाढा हुन नसक्ने उनको भनाइ छ ।

यसैबीच, ने.क.पा.का कार्यकर्ताले जनप्रतिनिधिलाई मुख्य निशानामा राखेका छन् । बिप्लव नेतृत्वको नेकपा निकट युवा संगठनका भेरी कर्णाली संयोजक शितल विष्टले भ्रष्ट जनप्रतिनिधि प्रमूख निशानीमा रहेको बताए ।‘ राम्रो काम गर्नेहरुलाई सम्मान गर्ने र अनीयमितता गर्नेहरुलाई जन कारबाही गर्ने पार्टीको योजना छ । कालिकोटका सबै स्थानीय तहमा व्यापक अनियमितता भएको जनगुनासो बढी आएका छन्  ।’ विष्टले भने । यसको विषयमा पार्टीको समन्वयमा युवा संगठनले छानविन गर्ने उनको भनाइ छ । युवा संगठनका केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका विष्टले अनियमितताकै बिरुमा जिल्लाका ९ वटै स्थानीय तह र ८२ वडामा ताला लगाएको बताए ।

कतिपय कामै नभएका योजनाहरुको बजेट जनप्रतिनिधले आफ्नो खातामा ल्याउने, काम नभए पनि भुक्तानीका लागि निश्चित प्रतिशत माग्ने गरेको गुनासो आफूहरुसँग् आएको उनी बताउँछन् । यस्ता गतिविधि विरुद्ध कडा रुपमा प्रस्तुत हुने विष्टले चेतावनी दिए । केही दिनअघि मात्रै भेरी कर्णाली ब्यूरो अन्तरगत १० जिल्लाका १ हजार २ सय जति युवाको संयुक्त बैठक पनि बसेको छ ।

ती युवाले अब गाउँमा आएका भ्रष्ट सरकारको कामको उच्च निगरानी राख्ने बताइएको छ । साथै पार्टीको काममा पूर्ण समय दिएर संगठन विस्तारमा लाग्ने बताइएको छ । यसका लागि पार्टीले सामान्य आधारभुत खर्चको व्यवस्थथा मिलाएको बताइएको छ ।

साभार बिस्‍नप्रसाद न्याैपाने/ अन्नपुर्ण पोस्ट 


(२०७६ असार ३०, सोमबार) १६:५६ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

कास्कीमा पक्राउ पत्रकार हमालको तुरुन्त रिहाइका लागि पत्रकार महासंघ लगायतका बिज्ञप्तिहरु

समाचार सकलनको शिलशिलामा कास्की जिल्लाको पत्रकार ओम हमाल पक्राउ परेकाछन । नेत्र बिक्रम चन्द विप्लब नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्की जिल्ला इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले संगै पक्राउ परेका पत्रकार हमाल.....

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न महासंघको माग

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न नेपाल पत्रकार महासंघले माग गरेको छ । पत्रकार महासंघले विज्ञप्तिमार्फत पत्रकार हमाललाई बिनाकारण प्रहरीले पक्राउ गरेको भन्दै.....

राजनीतिक आस्था राखेकै भरमा श्रमजीवी पत्रकार हमाल कास्की प्रहरीद्वारा गिरफ्तार

कास्की प्रहरीले शुक्रबार बिहान पोखराको शिशुवाबाट नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपा कास्की इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले रुपेश र पत्रकार ओम हमाललाइ पक्राउ गरेको छ । उक्त पार्टी निकट.....

Exchange Rate

Nepali Patro