संखुवासभामा सर्च अपरेशनका नाममा गाउँले आतंकित, ने.क.पा.का दुई कार्यकर्ता अझै सम्पर्कबिहीन (बिज्ञप्तिसहित)

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ असार १८, बुधबार) २०:११

संखुवासभा जिल्लाको सिलिचोङ गाउँपालिका–१ होयङ्मामा भएको यहि असार १६ गते भनिएको गोली हानाहानपछि बेपत्ता भएका तीन कार्यकर्तमध्ये दुई कार्यकर्ता अझै सम्पर्कबिहीन रहेको र अर्का एक जना पार्टी सम्पर्कमा आएको विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी पूर्वी केन्द्रीय कमाण्डले जनाएको छ ।

ने.क.पा. पूर्वी कमाण्डका इन्चार्ज विषमले बुधबार एक  प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै यस्तो जानकारी दिएका हुन् । सो विज्ञप्तिमा कुन पार्टी कार्यकर्ता पार्टीको सम्पर्क आएका हुन् र को को कार्यकर्ता पार्टी सम्पर्कमा नआएको हो भन्ने बारेमा खुलाइएको छैन । तर आफ्ना कार्यकर्ता सुजन अधिकारीलाई गिरफ्तार गरेर आफैसँग त्यस क्षेत्रमा घुमाइरहेको अपुष्ट खवर  बाहिर आइरहेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

त्यस विज्ञप्तिमा ‘गएको १६ गते सङ्खुवासभा जिल्लाको तिलिचुङ गाउँपालिका वडा नं. १ मा संगठन सुदृढ तथा बिस्तार अभियानको क्रममा शान्तिपूर्ण राजनीतिक कार्यक्रममाथि केपी–बादल गृह प्रशासनको ठाडो निर्देशनमा ३ ओटा हेलिकोप्टरबाट सशस्त्र फोर्स परिचालन गरी अभियान टोलीलाई चारैतिरबाट घेरी एकहोरो गोली चलाई दोहोरो भिडन्तको हल्ला पिटिएको’ उल्लेख छ ।

विज्ञप्तिमा कमाण्ड इन्चार्ज विषमले भनेका छन्, ‘अहिलेसम्म प्रहरी, सेनामाथि सशस्त्र आक्रमण नगर्ने पार्टीको नीतिलाई कहि पनि पार्टीले उलङ्घन गरेको छैन तर सरकारले निहत्था नेता र कार्यकर्तामाथि दोहोरो भिडन्तको नाममा गिरफ्तारपछि निशंस हत्या गर्ने, गाउँ अप्रेशन गर्ने, घरहरु खानतलासी गर्ने, धरपकड, थुनछेक, झुट्ठाभुद्दामा महिनौ थुनामा यातना दिने जस्ता काममा राज्य नै लागिपरेको छ ।’

गएको जेष्ठ ८ गते भोजपुरमा तीर्थ घिमिरेको र अस्ति भर्खरै आषाढ ५ गते सर्लाही जिल्लाको लालबन्दीमा सर्लाही जिल्ला इञ्चार्ज कुमार पौडेलको  गिरफ्तारीपछि कायरतापूर्ण हत्या गरिएको उल्लेख गर्दै यस्ता कायरतापूर्ण हत्यामा ‘बिदेशी शक्तिकेन्द्रहरुको समेत हात रहेको पुष्टि भएको” विज्ञप्तिमा जनाइएको  छ ।

अहिले पनि दोहोरो भिडन्तको नाममा हेलिकोप्टरबाट उतारिएका सशस्त्र तथा नेपाल प्रहरीका  कमाण्डो फोर्सहरुले सङ्खुवासभा जिल्लाको तिलिचुङ गाउँपालिका वडा नं. १ का गाउँहरु घेरा हालेर आतंक मचाइरहेको तथा सिन्धुली मरिनबेल्ट र दक्षिण सिन्धुलीको चुरे क्षेत्रमा सर्च अप्रेशन चलाइरहेको विज्ञप्तिमार्फत जानकारी दिंदै देशैभरी सरकारले चलाएको  क्रुर फासिवादी दमन, राज्यआतंक र सामाजिक फासिवादी दमनको घोर भर्त्सना गरिएको छ । साथै सोही विज्ञप्तिमार्फत राज्यद्वारा भोजपुर, सिन्धुली र सर्लाहीमा चलाइएको  फासिवादी दमन तुरुन्त बन्द गरी पार्टीमाथि लगाइएको प्रतिबन्ध हटाउन पनि माग गरिएको छ।

ने.क.पा.को पूर्वी केन्द्रीय कमाण्ड अन्तर्गत गिरफ्तार गरी जेल र हिरासतमा यातना भोगीरहेका करीब तीन दर्जन नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई बिना सर्त रिहाई गर्न र दोहोरो भिडन्तको नाममा हत्या गरिएका हाम्रा पार्टीका नेता कुमार पौडेल र तीर्थ घिमिरेको परिवारलाई सरकारले उचित क्षतिपूर्ति सहित राष्ट्रिय सहिद घोषणा गर्न माग गर्दै सोही बिज्ञप्तिमार्फत हत्याराहरुलाई सख्त कार्वाही गर्न पनि आग्रह गरेइको छ  ।

पुर्बी कमाण्डको संखुवासभा घटना बारे प्रेस बिज्ञप्ति
ने.क.पा. पुर्बी कमाण्डको संखुवासभा घटना बारे प्रेस बिज्ञप्ति

(२०७६ असार १८, बुधबार) २०:११ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

वाम बुद्धिजीवी एबम लेखक गुणराज लोहनी गिरफ्तार, धर्मपत्नीद्वारा गिरफ्तारीको कारण माग

पार्टीले बिदाइ गरेको समाचार सार्वजनिक भएकै दिन प्रहरीले नेत्रविक्रम चन्द 'विप्लव' नेतृत्वको नेता भएको आरोपमा वाम बुद्धिजीवी एबम लेखक गुणराज लोहनीलाई गिरफ्तार गरेको छ । उनलाई प्रहरीले चितवन जिल्लाको.....

पुर्व गृहराज्यमन्त्री एबम सांसद कंडेल भारतीय भएको खुलासा

नेपालमा गृहराज्यमन्त्री भैसकेका नेपाली कांग्रेसका नेता एबम सांसद देवेन्द्रराज कँडेल भारतीय नागरिक भएको रहस्य खुलेको छ । उनी उत्तरप्रदेश, महाराजगन्जको ठुठीबारीस्थित राधादेवी.....

ने.क.पा. सर्लाहीका तात्कालीन इन्चार्ज पौडेललाई नियन्त्रणमा लिएर गोली हानी हत्या गरिएको मानव अधिकार आयोगको निष्कर्ष, प्रनि साहलगायतलाई कारवाहीको सिफारिश

सरकारी पक्षले नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको ने.क.पा.का तात्कालीन सर्लाही इञ्चार्ज कुमार पौडेल प्रहरीसँगको दोहोरो गोली हानाहानमा मारिएको दाबी गरिरहेको अवस्थामा एक अर्ध न्यायिक.....

Exchange Rate

Nepali Patro