पार्टी परित्याग गरेर सत्तारुढ नेकपामा प्रवेश गर्ने ने.क.पा. इलाम जिल्ला इन्चार्जसहित चार जनालाई कारबाही

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७६ जेष्ठ ३०, बिहीबार) ०७:४३

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले इलाम जिल्ला इन्चार्ज विजय दर्नाल, एरिया सदस्य गणेशकुमार विश्वकर्मा, फुर्वा शेर्मा र विदुर शेर्पालाई पार्टीको साधारण सदस्यसमेत नरहने गरी कारवाही गरेको छ ।

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको मेची–कोशी व्युरो इन्चार्ज शिशाले बुधबार साँझ एक प्रेस विज्ञप्ति जारी गरी इलाम जिल्ला इन्चार्ज विजय दर्नाल, एरिया सदस्य गणेशकुमार विश्वकर्मा, फुर्वा शेर्मा र विदुर शेर्पाले पार्टी नीति विपरीत कार्य गरेको भन्दै कारवाही गरिएको जनाइएको ।

“नेपालका सर्वहारा वर्ग, श्रमिक तथा उत्पीडित जनसमुदायको अग्रदस्ता हाम्रो गौरवशाली पार्टी नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको नेतृत्वमा राष्ट्रियता, जनतन्त्र र जनजीविकाको पक्षमा वैज्ञानिक समाजवादी क्रान्ति निरन्तर अगाडि बढिरहेको छ ” भन्दै विज्ञप्तिमार्फत ” क्रान्तिको कठिन तर महान् प्रक्रियामा टिक्न नसकेका कैयौं कचराहरु पलायन भएको ” बताइएको  छ।

पार्टीको नीति र कार्यक्रमको विरुद्ध गएपछि इलाम जिल्ला इन्चार्ज विजय दर्नाल, एरिया सदस्य गणेशकुमार विश्वकर्मा, फुर्वा शेर्मा र विदुर शेर्पालाई आजकै मितिबाट पार्टी साधारण सदस्यसमेत नरहनेगरी निष्काशन गरिएको सो विज्ञप्तिमा जनाइएको छ । साथै  सोही विज्ञप्तिमामार्फत पार्टीबाट पलायन भएर, कारवाहीमा परेर सामाजिक दलाल पुँजीपति सरकारको मतियार बनेका तत्वहरुको भ्रममा नपर्न तथा सचेत रहन सम्पूर्ण जनसमुदायमा अनुरोध पनि गरिएको छ ।

करीब चार हप्ता अघि गिरफ्तारीमा परेका उनीहरुले  धरौटीमा रिहा भए लगत्तै  बुधवार पार्टी परित्याग गरेको घोषणा गरेका थिए ।

पार्टी परित्याग गर्नेहरूमा ने.कपा.  इलाम इञ्जार्च ३२ वर्षीय विजय दर्नाल ताप्लेजुङ मौवा खोला गाउँपालिका १ घर भै हाल दमक नगरपालिका २ निवासी हुन् । उनी पार्टी निकट अखिल नेपाल क्रान्तिकारी ट्रेड युनियन महासंघका केन्द्रीय सदस्य पमी हुन् ।

पार्टी परित्याग गर्नेहरुमध्ये  बुद्धशान्ति गाउँपालिका २ बस्ने ३८ वर्षीय गणेशकुमार विश्वकर्मा पार्टीको एरिया सदस्य र दलित मुक्ति मोर्चाको झापा जिल्ला अध्यक्ष, ताप्लेजुङ फक्ताङलुङ गाउँपालिका १ बस्ने २८ वर्षीय फुर्वा शेर्मा र सोही ठाउँका ३० वर्षीय विदुर शेर्पा पार्टीका एरिया पदमा रहेका छन्। पार्टी परित्याग गरेलगतै चारै जनाले बुधवारदेखि नै सत्ता पक्षको नेकपामा प्रवेश गरेका छन्।

प्रहरीले इलाम इञ्जार्च दर्नाललाई जेठ ६ गते बिर्तामोडबाट, एरिया सदस्य विश्वकर्मालाई जेठ १२ गते बुट्टावारिबाट, एरिया पदका शेर्पाद्धयलाई चैत ३० गते ताप्लेजुङबाट पक्राउ गरी जेठ ३ गते झापा ल्याएका थिए।


(२०७६ जेष्ठ ३०, बिहीबार) ०७:४३ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

नेपाल र चीनबीच १७ वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर

नेपाल र चीनबीच १७ वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर भएको छ । सम्झौता, सहमति र साझेदारी पत्र गरी १७ वटा विषयमा हस्ताक्षर भएको छ । चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङ र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको उपस्थितिमा सहमति तथा.....

बम काण्डमा संलग्न भएको आरोपमा नेपाली कांग्रेसका सांसद आलम पक्राउ

०६४ सालको बम काण्डमा संलग्न भएको आरोपमा नेपाली कांग्रेसका सांसद मोहम्मद अफ्ताव आलमलाई प्रहरीले आइतबार विहान रौतहटको गौरबाट पक्राउ गरेको छ । मन्त्रीसमेत भइसकेका आलम रौतहट क्षेत्र नं. २.....

पृथ्वी घुम्न छोडेन, “पृथ्वीमाथि प्रतिवन्ध लगाऊ चाँडो !” : परशुराम कोइराला

"पृथ्वीमाथि प्रतिवन्ध लगाऊ चाँडो !" महामिम अादेश हो यो किनभने पृथ्वी घुम्न नरोकिएको देखेर महामिमहरू सबै विलखमन्द छन् । ....घुम्न प्रतिबन्धै लगाए पनि पृथ्वी घुम्न अझै छोडेन र त महामिमहरु.....

Exchange Rate

Nepali Patro