राजनीतिक दलका आडमा निकुञ्ज अतिक्रमण, फिर्ता भएन तीन हजार हेक्टर वन

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७३ आश्विन २८, शुक्रबार) २०:३८

राष्ट्रिय निकुञ्जअन्तर्गतको झन्डै तीनहजार हेक्टर वन क्षेत्र लामो समयदेखि अतिक्रमणमा परेको छ । अतिक्रमण गर्ने स्थानीयलाई राजनीतिक दलका स्थानीय नेताले साथ दिएपछि राष्ट्रिय निकुञ्ज तथा वन्यवजन्तु संरक्षण विभागले वन क्षेत्रलाई निकुञ्जमै फर्काउन सकेको छैन ।

नेपालका ६ राष्ट्रिय निकुञ्ज र वन्यजन्तु आरक्षको दुई हजार ८ सय ७५ दशमलब ९८ हेक्टर वन अतिक्रमण भएको आजको नयाँ पत्रिकामा समाचार छ । मानव वस्तीले वन क्षेत्रलाई अतिक्रमण गर्दा वन्यजन्तुलाई असर पर्ने देखिएपछि वन अतिक्रमण नियन्त्रण रणनीति २०६८ ल्याइएको थियो । तर, राजनीतिक दलको साथ पाएका स्थानीयवासीले छोड्न नमानेपछि पूर्ववत  अवस्थामा ल्याउन नसकिएको राष्ट्रिय निकुञ्ज तथा वन्यजन्तु संरक्षण विभागका व्यवस्थापन अधिकृत नारायण रुपाखेतीले बताए ।


(२०७३ आश्विन २८, शुक्रबार) २०:३८ मा प्रकाशित

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना

Exchange Rate

Nepali Patro

कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना
कोरोना भाइरस नियन्त्रण सम्बन्धि गण्डकी प्रदेशको सूचना