परदेशमा जन्मिएर बलिउडमा चम्किएका हिरोइनहरु

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७३ आश्विन २२, शनिबार) २२:३९

बलिउडमा अहिले नायिका दीपिका पादुकोणको बोलबाला नै छ । उनले अभिनय गरेका चलचित्रले बक्स अफिसमा कमालको व्यापार त गरेकै छैन, साथमा उनी हलिउड यात्रामा पनि अगाडि आइसकेकी छिन् । बलिउडमा करोडौ कमाउने यी नायिकाको जन्म भारतमा भएको होइन भन्दा तपाइलाई अनौठो लाग्न सक्छ ।

दीपिकाको जन्म डेनमार्कको राजधानी कोपनहेगनमा भएको थियो । पछि, उनका पिता प्रकाश पादुकोण परिवारको साथमा भारत फर्किएका थिए । सन् १९८६ फ्रेवुअरी ५ मा दीपिका जन्मिएकी थिइन् । उनले चलचित्र ‘ओम शान्ती ओम’ मार्फत बलिउडमा पाइला राखेकी हुन् । उनी एक सफल ब्याडमिन्टन खेलाडी पनि हुन् । दीपिका मात्र होइन, बलिउडमा काम गरिरहेका अन्य थुप्रै नायिकाको जन्म भारतमा भएको थिएन ।

नायिका ज्याकलिन फर्नान्डेजको जन्म श्रीलंकामा भएको थियो । अहिलेकी अर्की सफल नायिका कट्रिना कैफको जन्म व्रिटिश हङकङमा भएको थियो । जो अहिले बलिउडमा सर्वाधिक सफल र चर्चामा छिन् । बलिउडले यस्ता अरु थुप्रै नायिका पनि पाएको छ, जो भारत बाहिर जन्मिएर पछि बलिउडमा आएका थिए ।

३६ बर्षमा दौडिरहेकी नायिका नरगिस फक्रीको जन्म यूएसएमा भएको थियो । नायिका तथा मोडल एली अब्राहमको जन्म स्विडेनमा भएको हो । जो ‘वीग बोस’मा भाग लिएपछि चर्चामा छिन् । पोर्न स्टार तथा बलिउड नायिका सन्नी लियोनीको जन्म क्यानडामा भएको हो । उनी पोर्न दुनियाँ हुदै बलिउडमा आएकी हुन् ।

नायिका एमी ज्याक्सनको जन्म बेलायतमा भएको हो । यी बाहेक अन्य केही अनुहार पनि छन् जो भारत बाहिर जन्मिएर बलिउडमा चम्किरहेका छन् ।


(२०७३ आश्विन २२, शनिबार) २२:३९ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

गोली हानि हत्या गरेर पांच लाख रुपियाँ लुटपाट

बैंकबाट पैसा निकालेर घरतर्फ आउँदै गरेका एक व्यक्तिको आज दिउँसो रुपन्देहीमा गोली हानि हत्या गरेर रकम लुटिएको छ। रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिका - ३ मा रहेको एक बैंकबाट ५ लाख रुपैयाँ झिकेर ओमसटिया - ४ स्थित.....

तेल कम्पनीमा ‘ड्रोन’ आक्रमण

साउदी अरबको अरामकोकास्थित दुईओटा सरकारी तेल कम्पनीमा शनिबार ‘ड्रोन’ आक्रमण भएको छ । आक्रमणका कारण केन्द्रमा आगोको ठूलो लप्का र धुवाँ निस्किएको स्थानीय सन्चारमाध्यमलाई उद्धृत गर्दै.....

सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा

रुपन्देही सियारीस्थित सरकारी जग्गा पूर्वमन्त्रीका स्वकीय सचिवले आफ्नो नाममा ल्याएका छन्। मालपोत कार्यालय रुपन्देहीका कर्मचारीको मिलेमतोमा सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा नामसारी.....

Exchange Rate

Nepali Patro