कालापानीमा भारतीय अर्द्धसैनिक बल किन बस्यो : फणिन्द्र नेपाल

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७५ आश्विन १९, शुक्रबार) ०८:१०

नेपाली सेनाको कामकार्बाहीप्रति असन्तुष्टि पोख्ने मेरो शैली देखेर सेनाको जङ्गी अड्डा र छाउनीमा मेरो अालोचना हुनु अत्यन्तै स्वाभाविक कुरा हो । तर मेरो अाशय नेपाली सेनाको तेजोबध र बद्नाम गर्ने नभएर उसको ऐतिहासिक छवि नधमिलियोस् भन्ने हो । म नेपाली सेनाको अालोचक अवश्य हुँ तर यससँगै म उसको हार्दिक र असाधारण प्रशंसक पनि हुँ ।
तर यस सम्बन्धमा मेरा केही सर्तहरू छन् र ती सर्तहरू सेनाको वीर चरित्रका सन्दर्भसँग कसिलो गरी जोडिएका छन् ।
`काँतर हुनुभन्दा मर्नु बेस´ हिजो नेपाली सेनाको ध्यान र ध्येयमात्र होइन मुख्य परिचायक पनि थियोे । कतै यो एकादेशको कथा त बनिरहेको छैन ! भन्ने चिन्ता सचेत नागरिकलाई लाग्छ भने नेपाली सेनाले यसलाई अन्यथा भन्न मिल्दैन ।

लिम्पियाधुरा नेपालको नक्साबाट कहिले हट्यो र कालापानीमा भारतीय अर्द्धसैनिक बल किन बस्यो भन्ने प्रश्नको उत्तर नपाउँदा सेनाको खुकुरीको धारमा खिया त लागेन ! भन्ने अाशङ्का नेपाली जनमनमा उब्जिन्छ भने सेनाले त्यसलाई स्वाभाविक मान्नुपर्छ । अनि नेपाली जनतालाई उसले विश्वास दिलाउनुपर्छ कि नेपालको सुरक्षाप्रति नेपाली सेना साँच्चै समर्पित छ र उसको काखमा नेपाली जनता सन्चोसँग निदाउन सक्छन् ।
र वास्तवमै हाम्रो सेना नेपाली जनताको सेना बनोस् । अनि कालापानीबाट भारतीय अर्द्धसैनिक बललाई धपाउन सफल होअोस् । कम्तीमा नेपाल अामाको छातीमा विदेशी सेना परेड खेल्छ भन्ने कसैले सुन्नुनपरोस् । @phanindra nepal को फेसबुक वालबाट


(२०७५ आश्विन १९, शुक्रबार) ०८:१० मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

फर्जी मुठभेड़मा पांच विद्यार्थी नेताको हत्या गर्ने सेनाका मेजर जनरलसहित सात जनालाई जन्मकैदको सजाय

भारतको आसाममा एक फर्जी मुठभेड़ (फेक इन्काउन्टर) को मामलामा सेनाका तीन अधिकारी र चार सैनिकलाई जन्मकैदको सजायँ सुनाइएको छ । सजायँ पाउनेमा भारतीय सेनाका पूर्व मेजर जनरल एके लाल, दुई कर्नल र सात सैनिक समावेश छन्.....

मध्यरात पोखरामा बेवारिशे अशक्त महिला वलात्कृत, वलात्कार गर्ने को ?

पोखराको सडकमा बेवारिसे अशक्त महिलालाई बलात्कार गरिरहेका एक पुरुषलाई प्रहरीले सोमबार मध्यरात रंगेहात पक्राउ गरेको छ । हाल वडा प्रहरी कार्यालय बैदाम पोखराको हिरासतमा रहेका.....

वडाध्यक्ष भट्टराईको खुकुरी प्रहारबाट पत्रकार पिबी गम्भीर घाइते, दोषी वडाध्यक्षलाई कडा कानुनी कारवाहीको माग

प्युठान जिल्लाको स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं. ७ का वडाध्यक्ष टेक बहादुर भट्टराईको आकमणमा परी सख्त घाइते भएका पत्रकार केन्द्रप्रकाश पिविलाई थप उपचारका लागि आज मध्ये राती नै लुम्बिनी.....

Exchange Rate

Nepali Patro