नेकपाको अभियानबाट सरकार अत्तालियो, अभियानकर्मी गिरफ्तार

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७५ आश्विन ६, शनिबार) ०१:१३

नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीले भदौ १ गते सुरु गरेको ‘सङ्गठन सुदृढीकरण तथा विस्तार अभियान’ बाट केपी सरकार अत्तालिएको छ । देशव्यापी सञ्चालित अभियान जनकपुरमा पनि भव्य रूपमा चलिरहेको समयमा जनकपुर ब्युरोका सदस्य तथा ३ नं. टोलीका उपप्रमुख शशी राई, एएम राई र सर्वसाधारण बिस्ट कान्छालाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । उनीहरुलाई स्थानीय निरञ्जन हमालको सुराकीमा बिहीबार बिहान १० बजे प्रहरीले गिरफ्तार गरेको नेकपा जनकपुरले जनाएको छ ।

यता प्रहरिले दिएको जानकारी अनुसार, सिरहाको धनगढीमाई नगरपालिका १२ गडम्मेबाट बिहीबार नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्व (नेकपा)का दुई जना अञ्चल ब्यूरो स्तरका नेता सुतली बम र खुकुरीसहित पक्राउ परेका छन् ।

पक्राउ पर्नेमा ताप्लेजुङ खप्तालुङ् २ घर भएका यम लिम्बु र सिन्धुली हरिपुर २ घर भएका आकाश राई रहेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाले जनाएको छ । जिल्ला प्रहरी प्रवक्ता प्रहरी नायव उपरीक्षक माधवराज खरेलका अनुसार लिम्बु नेकपाको मेची अञ्चल ब्यूरो र राई जनकपुर अञ्चल ब्यूरो सदस्य तथा सिरहा सप्तरी जिल्ला इञ्चार्ज रहेका छन् ।

साथै विप्लवका कार्यकर्ताको साथबाट सात वटा झोलासहित पर्चा, पम्प्लेट, पुस्तकहरु बरामद भएको प्रहरीले जनाएको छ । प्रहरीले दुई जना विरुद्ध मुद्दा चलाउने तयारी अनुरुप थप अनुसन्धान गरिरहेको जनाएको छ ।

प्रहरीको आक्रमणमा परी नेकपा निकट मगर मुक्ति मोर्चाका ३ नं. टोलीका सदस्य भीम आले गम्भीर घाइते भएका छन् । उक्त स्थानबाट मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी) का दुईजना कार्यकर्तालाई पनि प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । आफ्ना कार्यकर्तालाई बिनाकारण प्रहरीले गिरफ्तार गरेको भन्दै नेकपा जनकपुर ब्युरो इन्चार्ज अरुणले तत्काल रिहा नगरे कडा प्रतिरोध गर्ने चेतावनी दिएका छन् ।

त्यसअघि प्रहरीले सिरहाको लहान नगरपालिका १३ पक्की टोलबाट पक्राउ गरेको विप्लव नेतृत्वको जिल्ला सेक्रेटरीसहित चार जना विरुद्ध मुलुकी अपराध (संहिता) ऐन २०७४ को सार्वजनिक उपद्रव सम्बन्धी मुद्दा चलाएको छ । प्रहरीका अनुसार मुद्दा चलाइएकाहरुमा धनुषाको धनुषाधाम नगरपालिका ५ का जिल्ला सेक्रेटरी इन्दल शाहसहित कार्यकर्ता बताउने सिरहाको गोलबजार नगरपालिका ५ का गोविन्द सदाय, अनिता सदा र ६ की वीनादेवी मुखिया रहेका छन् ।

 


(२०७५ आश्विन ६, शनिबार) ०१:१३ मा प्रकाशित

Exchange Rate

Nepali Patro