भूकम्पपीडितका नाममा कोरियामा नेपालीको ठगी धन्दा

संबाददाता : रमाकान्त बास्तोला     प्रकाशित मिति: (२०७४ पुष १२, बुधबार) ०६:०५

कोरिया : दक्षिण कोरियामा रोजगारी, अध्ययन, व्यावसाय लगायत विविध कारणले नेपाली वृद्धिसँगै ठगिका घटनामा नेपालीको संलग्नता पनि बढिरहेको छ। नेपालीबाट नेपाली ठगिएको घटना बेला-बेलामा सार्वजानिक भइरहेपनि पछिल्लो समय ठगिको निशानामा कोरियन पर्ने गरेका छन् ।

नेपालमा गएको महाभूकम्पका पीडितको नाम लिएर त्यसलाई ठगि खाने भाँडो बनाउने काम केही नेपालीबाट हुँदै आएको छ । केही महिनाअघि कोरियाको सडक र विश्वविद्यालयमा केही नेपालीले भूकम्प पीडितको नामा रकम संकलन गरेको घटना सार्वजानिक भएको थियो भने यसपाली एकनाथ ढकाल अध्यक्ष रहेको इन्टरनेशनल रिलिफ फाउण्डेशन(आइआरएफएफ) नामक संस्थाको नाममा दुर्इ जना नेपाली युवती र एक युवकले रकम संकलन गरेको भेटिएको छ ।

आन्याङको लोट्टे मल अगाडी कोरियनसँग सहयोग रकम मागिरहेको अवस्थामा प्रत्यक्षदर्शी नेपालीले फेला पारेपछि हेल्लोनेपालकोरिया डटकममा सप्रमाण सम्पर्क गरेका थिए । उनीहरुसँग सम्पर्क नम्बर माग्दा छैन भनेर ठाडो जवाफ दिएर कुलेलाम ठोकेको प्रत्यक्षदर्शी बताएका छन् ।

यसैबीच नेपालस्थित आइआरएफको कार्यलयमा सम्पर्क गर्दा सम्पर्क हुन सकेन। यसबारे सिउलस्थित नेपाली राजदूतावासमा पनि जानकारी गराइएको छ । दूतावासले त्यसबारे अनुसन्धान गरिने र कारबाहीका लागि प्रहरीसँग आग्रह गरिने बताएको छ ।


(२०७४ पुष १२, बुधबार) ०६:०५ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

नेपाल र चीनबीच १७ वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर

नेपाल र चीनबीच १७ वटा सम्झौतामा हस्ताक्षर भएको छ । सम्झौता, सहमति र साझेदारी पत्र गरी १७ वटा विषयमा हस्ताक्षर भएको छ । चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङ र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको उपस्थितिमा सहमति तथा.....

बम काण्डमा संलग्न भएको आरोपमा नेपाली कांग्रेसका सांसद आलम पक्राउ

०६४ सालको बम काण्डमा संलग्न भएको आरोपमा नेपाली कांग्रेसका सांसद मोहम्मद अफ्ताव आलमलाई प्रहरीले आइतबार विहान रौतहटको गौरबाट पक्राउ गरेको छ । मन्त्रीसमेत भइसकेका आलम रौतहट क्षेत्र नं. २.....

पृथ्वी घुम्न छोडेन, “पृथ्वीमाथि प्रतिवन्ध लगाऊ चाँडो !” : परशुराम कोइराला

"पृथ्वीमाथि प्रतिवन्ध लगाऊ चाँडो !" महामिम अादेश हो यो किनभने पृथ्वी घुम्न नरोकिएको देखेर महामिमहरू सबै विलखमन्द छन् । ....घुम्न प्रतिबन्धै लगाए पनि पृथ्वी घुम्न अझै छोडेन र त महामिमहरु.....

Exchange Rate

Nepali Patro