भूकम्पपीडितका नाममा कोरियामा नेपालीको ठगी धन्दा

संबाददाता : रमाकान्त बास्तोला     प्रकाशित मिति: (२०७४ पुष १२, बुधबार) ०६:०५

कोरिया : दक्षिण कोरियामा रोजगारी, अध्ययन, व्यावसाय लगायत विविध कारणले नेपाली वृद्धिसँगै ठगिका घटनामा नेपालीको संलग्नता पनि बढिरहेको छ। नेपालीबाट नेपाली ठगिएको घटना बेला-बेलामा सार्वजानिक भइरहेपनि पछिल्लो समय ठगिको निशानामा कोरियन पर्ने गरेका छन् ।

नेपालमा गएको महाभूकम्पका पीडितको नाम लिएर त्यसलाई ठगि खाने भाँडो बनाउने काम केही नेपालीबाट हुँदै आएको छ । केही महिनाअघि कोरियाको सडक र विश्वविद्यालयमा केही नेपालीले भूकम्प पीडितको नामा रकम संकलन गरेको घटना सार्वजानिक भएको थियो भने यसपाली एकनाथ ढकाल अध्यक्ष रहेको इन्टरनेशनल रिलिफ फाउण्डेशन(आइआरएफएफ) नामक संस्थाको नाममा दुर्इ जना नेपाली युवती र एक युवकले रकम संकलन गरेको भेटिएको छ ।

आन्याङको लोट्टे मल अगाडी कोरियनसँग सहयोग रकम मागिरहेको अवस्थामा प्रत्यक्षदर्शी नेपालीले फेला पारेपछि हेल्लोनेपालकोरिया डटकममा सप्रमाण सम्पर्क गरेका थिए । उनीहरुसँग सम्पर्क नम्बर माग्दा छैन भनेर ठाडो जवाफ दिएर कुलेलाम ठोकेको प्रत्यक्षदर्शी बताएका छन् ।

यसैबीच नेपालस्थित आइआरएफको कार्यलयमा सम्पर्क गर्दा सम्पर्क हुन सकेन। यसबारे सिउलस्थित नेपाली राजदूतावासमा पनि जानकारी गराइएको छ । दूतावासले त्यसबारे अनुसन्धान गरिने र कारबाहीका लागि प्रहरीसँग आग्रह गरिने बताएको छ ।


(२०७४ पुष १२, बुधबार) ०६:०५ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

नेकपा मजदुर संघको केन्द्रीय अध्यक्ष लोकेन्द्र थापा ‘आकाश’ कारबाहीमा

काठमाडौँ : नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी निकट अखिल नेपाल क्रान्तिकारी ट्रेड यूनियन महासंघका केन्द्रीय सदस्य एवं अखिल नेपाल क्रान्तिकारी हाइड्रो तथा खानी मजदुर संघको केन्द्रीय अध्यक्ष लोकेन्द्र थापा ‘आकाश’.....

नेपाल–भारतबीच समाधान गरिनुपर्ने बिबादित मुद्दाहरु : हरि रोक्का

सात दशक छोटो समय होइन, जुन सुकै कोणबाट हेरे पनि । स्वतन्त्र भारतसँगको नेपाली सहयात्रा सात दशक पुरानो भइसकेछ । १०४ वर्षे जहानियाँ राणा शासनको अँध्यारो युगबाट उज्यालोमा प्रवेश गर्दै गर्दा.....

काठमाण्डौ प्रहरीद्वारा टेलीभिजनकर्मी रबि पत्नीको चितवन प्रहरी प्रमुखसहित तीन जनाविरुद्धको मुद्दा दर्ता गर्न अस्वीकार

पत्रकार शालिकराम पुडासैनी आत्महत्या प्रकरणमा प्रहरी हिरासतमा रहेका टेलिभिजनकर्मी रवि लामिछानेकी पत्नी निकिता पौडेलको जाहेरी दर्ता गर्न प्रहरीले अस्वीकार गरेको छ । प्रहरी अनुसन्धानमा.....

Exchange Rate

Nepali Patro