युएईमा नेपाली तस्करहरु बढ्दो, दुतावास भन्छ कारवाही गर्न सकिदैंन ।

संबाददाता : रमाकान्त बास्तोला     प्रकाशित मिति: (२०७४ आश्विन १७, मंगलवार) ०७:३९

सुसान आचार्य युएई । भिजिट भिसामा आई युएईमा अलपत्र परेका २२ जना नेपालीहरु दुताबासको शरणमा पुगेका छन । गैर आबासिय नेपाली संघ, युएईको पहलमा उनिहरु हिजो अक्टोबर २ तारिकका दिन दुताबास पुगेका हुन् ।

पीडितहरु दुताबास पुगेपछी मानब तस्करका नाईके भनिने रमेश कुवरले पीडितहरुलाई कुनै पनि सहयोग नगरिने बताएका छन । पीडित मध्येका एक बिष्णु खवासलाई फोन गरी उनले दुताबास गएको भन्दै धम्क्याएका हुन । संपर्कमा आउन नचाहेका रमेश कुवरलाई दुताबासले उनको भाई मार्फत संपर्कमा ल्याएको थियो । दुताबासकी श्रम सहचारी हीरा यादबसंग भएको छलफलमा कुवरले पीडितहरुलाई टिकट काटेर नेपाल फर्काउन तयार भए पनि उनी पीडितहरुलाई भने कुनै पनि उद्दार नगर्ने भन्दै धम्क्याउने गरेका छन । ” बरु दुताबासमा पैसा दिएर मिलाउछु तर टिकट काट्दिन” कुवरको भनाइलाई उद्द्रित गर्दै खवासले भने ।

दुताबासले पीडितहरुलाई नेपाल फर्काउन पहल गर्ने तर दलालहरुलाई तिरेको पैसा फिर्ता गर्न कुनै सहयोग गर्न नसक्ने बताएको छ । “हीरा म्याडमले अजमानमा त राम्रो कुरा गर्नु भएको थियो तर दुताबासमा आए पछी भने दुताबासको कुरा परिवर्तन भयो, एक पीडितले भने । ” हामी दलाललाई टिकट काट्न लगाउँछौ, पैसा के कती तिर्नु भएको हो नेपाल गएर आँफै उठाउनुस्, यो तपाईंहरुको आपसी मामाला हो ” दुताबासको भनाइ उद्द्रित गर्दै पीडितले भने । मानब तस्कर आँफै सरकारी निकायमा उपस्थित भएर अपराध स्विकार गर्दा पनि दुताबास दलाललाई कारबाही गर्न नसक्ने बताउँदै आएको छ । यस् अघी अबुधाबीको मुसाफामा १९ नेपालीहरुलाई भिजिट भिसामा युएई ल्याएर अलपत्र पार्ने अर्का दलाल प्रेम पाण्डेलाई समेत दुताबासले कारबाही गर्न नसक्ने भने पछी दुताबास बिबादमा मुछिएको थियो । हरेक पटक दलालहरुले मानब तस्करी गरेको स्विकार गर्छन् तर दुताबासले बजेटको कारण देखाउँदै कारबाही गर्न पन्छिने गरेको छ ।

हाल दुताबासको शरणमा पुगेका २१ जना नेपालीहरु मध्ये ६ जना प्यानाडोर मेनपावरबाट युएई पुगेका थिए भने बाँकी १५ जना नेपाल एअरपोर्टको अध्यागमनको सेटिङ हुँदै युएई पुगेका थिए ।

मङ्लबार, अशोज १७, २०७४ मा प्रकाशित


(२०७४ आश्विन १७, मंगलवार) ०७:३९ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

कास्कीमा पक्राउ पत्रकार हमालको तुरुन्त रिहाइका लागि पत्रकार महासंघ लगायतका बिज्ञप्तिहरु

समाचार सकलनको शिलशिलामा कास्की जिल्लाको पत्रकार ओम हमाल पक्राउ परेकाछन । नेत्र बिक्रम चन्द विप्लब नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्की जिल्ला इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले संगै पक्राउ परेका पत्रकार हमाल.....

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न महासंघको माग

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न नेपाल पत्रकार महासंघले माग गरेको छ । पत्रकार महासंघले विज्ञप्तिमार्फत पत्रकार हमाललाई बिनाकारण प्रहरीले पक्राउ गरेको भन्दै.....

राजनीतिक आस्था राखेकै भरमा श्रमजीवी पत्रकार हमाल कास्की प्रहरीद्वारा गिरफ्तार

कास्की प्रहरीले शुक्रबार बिहान पोखराको शिशुवाबाट नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपा कास्की इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले रुपेश र पत्रकार ओम हमाललाइ पक्राउ गरेको छ । उक्त पार्टी निकट.....

Exchange Rate

Nepali Patro