ग्लोबल आइएमई बैंकद्धारा सीईओ ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७४ भाद्र २८, बुधबार) १०:२९

ग्लोबल आइएमई बैंकले लगानीकर्तालाई २० प्रतिशत लाभांश दिने भएको छ । बैंकले गत वर्षको मुनाफाबाट १० प्रतिशत बोनस सेयर र १० प्रतिशत नगद लाभांश दिने निर्णय गरेको हो । बैंकको बुधबार बसेको सञ्चालक समिति बैठकले गत आर्थिक वर्षको नाफाबाट २० प्रतिशत लाभांश दिने निर्णय गरेको हो ।

सञ्चालक समितिको निर्णयलाई अब नियामक नेपाल राष्ट्र बैंक र आगामी साधारण सभाबाट अनुमोदन गराउनुपर्नेछ । बैंकको चुक्ता पुँजी ८ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ छ । ग्लोबल आइएमईले गत आर्थिक वर्षमा २ अर्ब ३ करोड ८१ लाख रुपैयाँ खुद नाफा कमाएको छ । प्रतिसेयर आम्दानी २५ रुपैयाँ २२ पैसा रहेको यो बैंकको प्रतिसेयर नेटवर्थ १६१ रुपैयाँ ३१ पैसा छ । बैंकको रिजर्भ कोषमा ४ अर्ब ९ करोड रुपैयाँ छ ।

सीईओ ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत, कायममुकायम सीईओमा पौडेलः
आफ्नो कार्यकाल दुई वर्ष बाँकी छँदैं राजीनामा दिएका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अनिल ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत गरेको छ । आज बुधबार बसेको बोर्ड बैठकले ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत गरेको हो । बैंठकले हालका डिसीईओ जनक शर्मा पौडेललाई कायममुकायम कार्यकारी प्रमुखको जिम्मेवारी दिईएको छ । ज्ञवाली २०७२ जेठमा दोस्रो पटक ग्लोबल आइएमइ बैंक छिरेका थिए।

नबिल बैंकमा चार बर्षे कार्यकाल पुरा गरेलगत्तै उनी ग्लोबल आइएमइ गएका थिए। नबिलअघि पनि ज्ञवाली ग्लोबलकै प्रमुख कार्यकारी अधिकृत थिए । उनले त्यस बेला पनि चार बर्षे कार्यकाल सकिनु एक बर्ष बाँकी छँदै ग्लोबल आइएमइ छाडेका थिए।


(२०७४ भाद्र २८, बुधबार) १०:२९ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

नेकपा परित्याग गरि आधा दर्जन भन्दा बढी बिप्लप नेकपामा प्रबेस स्वागत गर्दै जिल्ला सेक्रेटरी रणदिप

  नेकपा कालिकोटले बर्तमान परिस्थिती र एकिकृत जनक्रान्ती बिषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ  उक्त कार्यक्रममा कामरेड किरण को सभापतित्व र प्रमुख अतिथी जिल्ला सेक्रेटरी कामरेड रणदिप को.....

मलेसियामा सेक्युरिटी कम्पनीका सुपरभाइजर हत्याको अभियोगमा पक्राउ परेका दुई नेपाली नेपाल पुगे

  मलेसियामा सेक्युरिटी कम्पनीका सुपरभाइजर हत्याको अभियोगमा पक्राउ परेका दुई नेपाली सेक्युरिटी गार्ड प्रारम्भिक अनुशन्धन पश्चात रिहा भएका छन । सेप्टेम्बर १ तारीख मलेसिया स्थित.....

मलेसिया स्थित नेपाली राजदुतवासद्वारा आयोजित २०७६ संविधान दिवस सप्पन्न

    नेपाली राजदुतावास मलेसियाले क्वालालम्पुर स्थित Hotel renaissance स्थित एक कार्यक्रम आयोजना गरि संविधान दिवस मनाएको छ। उक्त कार्यक्रममा संवोधन गर्दै महामहिम उदय राज पाण्डेले नेपाली हरुको.....

Exchange Rate

Nepali Patro