ग्लोबल आइएमई बैंकद्धारा सीईओ ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७४ भाद्र २८, बुधबार) १०:२९

ग्लोबल आइएमई बैंकले लगानीकर्तालाई २० प्रतिशत लाभांश दिने भएको छ । बैंकले गत वर्षको मुनाफाबाट १० प्रतिशत बोनस सेयर र १० प्रतिशत नगद लाभांश दिने निर्णय गरेको हो । बैंकको बुधबार बसेको सञ्चालक समिति बैठकले गत आर्थिक वर्षको नाफाबाट २० प्रतिशत लाभांश दिने निर्णय गरेको हो ।

सञ्चालक समितिको निर्णयलाई अब नियामक नेपाल राष्ट्र बैंक र आगामी साधारण सभाबाट अनुमोदन गराउनुपर्नेछ । बैंकको चुक्ता पुँजी ८ अर्ब ८ करोड रुपैयाँ छ । ग्लोबल आइएमईले गत आर्थिक वर्षमा २ अर्ब ३ करोड ८१ लाख रुपैयाँ खुद नाफा कमाएको छ । प्रतिसेयर आम्दानी २५ रुपैयाँ २२ पैसा रहेको यो बैंकको प्रतिसेयर नेटवर्थ १६१ रुपैयाँ ३१ पैसा छ । बैंकको रिजर्भ कोषमा ४ अर्ब ९ करोड रुपैयाँ छ ।

सीईओ ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत, कायममुकायम सीईओमा पौडेलः
आफ्नो कार्यकाल दुई वर्ष बाँकी छँदैं राजीनामा दिएका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अनिल ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत गरेको छ । आज बुधबार बसेको बोर्ड बैठकले ज्ञवालीको राजीनामा स्वीकृत गरेको हो । बैंठकले हालका डिसीईओ जनक शर्मा पौडेललाई कायममुकायम कार्यकारी प्रमुखको जिम्मेवारी दिईएको छ । ज्ञवाली २०७२ जेठमा दोस्रो पटक ग्लोबल आइएमइ बैंक छिरेका थिए।

नबिल बैंकमा चार बर्षे कार्यकाल पुरा गरेलगत्तै उनी ग्लोबल आइएमइ गएका थिए। नबिलअघि पनि ज्ञवाली ग्लोबलकै प्रमुख कार्यकारी अधिकृत थिए । उनले त्यस बेला पनि चार बर्षे कार्यकाल सकिनु एक बर्ष बाँकी छँदै ग्लोबल आइएमइ छाडेका थिए।


(२०७४ भाद्र २८, बुधबार) १०:२९ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

कास्कीमा पक्राउ पत्रकार हमालको तुरुन्त रिहाइका लागि पत्रकार महासंघ लगायतका बिज्ञप्तिहरु

समाचार सकलनको शिलशिलामा कास्की जिल्लाको पत्रकार ओम हमाल पक्राउ परेकाछन । नेत्र बिक्रम चन्द विप्लब नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्की जिल्ला इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले संगै पक्राउ परेका पत्रकार हमाल.....

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न महासंघको माग

जनसंचार डटकमका संचालक तथा सम्पादक ओम हमाललाई रिहाई गर्न नेपाल पत्रकार महासंघले माग गरेको छ । पत्रकार महासंघले विज्ञप्तिमार्फत पत्रकार हमाललाई बिनाकारण प्रहरीले पक्राउ गरेको भन्दै.....

राजनीतिक आस्था राखेकै भरमा श्रमजीवी पत्रकार हमाल कास्की प्रहरीद्वारा गिरफ्तार

कास्की प्रहरीले शुक्रबार बिहान पोखराको शिशुवाबाट नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेकपा कास्की इन्चार्ज कृष्ण वाग्ले रुपेश र पत्रकार ओम हमाललाइ पक्राउ गरेको छ । उक्त पार्टी निकट.....

Exchange Rate

Nepali Patro