‘कर्म कर्ण’ आदिवासी जनजाति पत्रकारिता पुरस्कारबाट हुम बहादुर तमु सम्मानित(भिडियो सहित)

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७४ असार २९, बिहीबार) १२:३८

आश तमु, पोखरा । यस वर्षको ‘कर्म कर्ण’ आदिवासी जनजाति पत्रकारिता पुरस्कार विगत १६ वर्षदेखि पोखरामा आदिवासी जनजातिको पक्षमा आवाज उठाउदै आएका हुम बहादुर गुरुङलाई आज एक कार्यक्रम बीच प्रदान गरिएको छ। समाजसेवी तथा तमु धीं नेपालका अध्यक्ष कर्मा गुरुङद्धारा स्थापित फोनिज कास्की द्धारा प्रदान गरिने ‘कर्म कर्ण‘ आदिवासी जनजाति पत्रकारिता पुरस्कार २०७४ बाट  कास्की आवाज राष्ट्रीय दैनिकका प्रधान सम्पादक हुम बहादुर गुरुङलाई प्रदान गरिएको हो।

फोनिज कास्कीद्धारा गठित पुरस्कार छनौट समितीका संयोजक सरस्वती गुरुङ, फोनिजका सल्लाहकार राजबहादुर गुरुङ र फोनिज अध्यक्ष एमबी आस्था मगरको आइतबार सम्पन्न बैठकले लामो समयदेखि पोखरामा जनजातिको पक्षमा आवाज उठाउदै आएका पत्रकार हुम बहादुर गुरुङलाई पुरस्कार प्रदान गर्ने निर्णय गरिएको थियो। उक्त पुरस्कार हरेक बर्ष असार २९ गते कर्म गुरुङ्गको वैवाहिक वर्षगाठँको अवसर पारी प्रदान गरिने गर्दछ। गुरुङलाई नगद १५ हजार, दोसल्ला र सम्मान पत्रले सम्मान गरिएको छ।

यस भन्दा अघी रिता गुरुङ, हर्क आले मगर,तिलक पुर्जा पुन,शन्ति तमु,मान बहादुर घर्ती(एम बी आस्था) सम्मानित भईसकेका छ्न।


(२०७४ असार २९, बिहीबार) १२:३८ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

वाम बुद्धिजीवी एबम लेखक गुणराज लोहनी गिरफ्तार, धर्मपत्नीद्वारा गिरफ्तारीको कारण माग

पार्टीले बिदाइ गरेको समाचार सार्वजनिक भएकै दिन प्रहरीले नेत्रविक्रम चन्द 'विप्लव' नेतृत्वको नेता भएको आरोपमा वाम बुद्धिजीवी एबम लेखक गुणराज लोहनीलाई गिरफ्तार गरेको छ । उनलाई प्रहरीले चितवन जिल्लाको.....

पुर्व गृहराज्यमन्त्री एबम सांसद कंडेल भारतीय भएको खुलासा

नेपालमा गृहराज्यमन्त्री भैसकेका नेपाली कांग्रेसका नेता एबम सांसद देवेन्द्रराज कँडेल भारतीय नागरिक भएको रहस्य खुलेको छ । उनी उत्तरप्रदेश, महाराजगन्जको ठुठीबारीस्थित राधादेवी.....

ने.क.पा. सर्लाहीका तात्कालीन इन्चार्ज पौडेललाई नियन्त्रणमा लिएर गोली हानी हत्या गरिएको मानव अधिकार आयोगको निष्कर्ष, प्रनि साहलगायतलाई कारवाहीको सिफारिश

सरकारी पक्षले नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको ने.क.पा.का तात्कालीन सर्लाही इञ्चार्ज कुमार पौडेल प्रहरीसँगको दोहोरो गोली हानाहानमा मारिएको दाबी गरिरहेको अवस्थामा एक अर्ध न्यायिक.....

Exchange Rate

Nepali Patro