भाजपा जस्तै राजपा नाम राख्ने मधेसवादी ६ दलको प्रयास विफल, राष्ट्रिय जनता पार्टी अर्कैको नाममा दर्ता

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४

विभिन्न ६ वटा मधेसी मोर्चामा आवद्ध ६ दलहरुले एकीकरण गरी भारतीय जनता पार्टीको जस्तै नाम राख्न गरिएको प्रयास विफल हुने भएको छ । निर्वाचन आयोगले चैत २ गते नेत्रबहादुर लिम्बु अध्यक्ष रहेको ‘राष्ट्रिय जनता पार्टी’ दर्ता गरेकाले उनीहरुको प्रयास विफल भएको हो l अब यही अवस्थामा मधेसी मोर्चाका छ दलले राष्ट्रिय जनता पार्टी नाम पाउने छैनन् ।

राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता भैसकेकाले त्यो नाम नपाएपनि त्यही नामका अगाडी या पछाडी नेपाल वा अन्य शब्द थपेर नया पार्टी दर्ता गर्न सकिने कानुनी प्राबधान छ l त्यही कानुनी प्राबधानलाई आधार बनाएर राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल या अन्य कुनै नाम राख्ने तयारी भैरहेको पत्रकार बिरेन्द्र केएमले आफ्नो फेस्बुक स्टाटसमा लेखेका छन् l

यता राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका लिम्बु कुनै समय फोरम गणतान्त्रिकमा आवद्ध थिए । समानुपातिकको सूचीमा पनि परेका थिए । तर, पछिल्लो समय उनले छुट्टै राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गरेका छन् । लिम्बु नेतृत्वको राष्ट्रिय जनता पार्टीले तराई मधेसका केही जिल्लामा संगठन समेत विस्तार गरेको छ ।

निर्वाचन आयोगमा राष्ट्रिय जनता पार्टी दर्ता गराएका अध्यक्ष लिम्बुले भने, एउटै पार्टी बनाऔं भन्ने प्रस्ताव आयो भने समायोजनमा जान सकिन्छ । तर, अहिले कुनै प्रस्ताव पनि आएको छैन र हामीले छलफल पनि गरेका छैनौं ।’


(२०७४ बैशाख ७, बिहीबार) २१:२४ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

पुर्वयुवराज पारसद्वारा त्रिभुवन अन्तररास्ट्रिय विमानस्थलमा जुनियर प्रहरी अधिकृतमाथि दुर्ब्यबहार

पटक पटक बिबादमा आइरहने पुर्व युवराज पारस शाह फेरी बिबादमा तानिएका छन्।  आज दिउँसो त्रिभुवन अन्तररास्ट्रिय बिमानस्थलमा ड्युटीमा रहेका एक जुनियर प्रहरी अधिकृतमाथि दुर्ब्यबहार गरेकाकारण उनी फेरी बिबादमा.....

बोक्सी भन्दै मानव मलमूत्र खुवाउने दुई महिला पक्राउ

महोत्तरी जिल्लाको भङ्गाहा नगरपालिका– ४ मा बोक्सीको आरोप लगाउँदै एक महिलालाई अन्य पाँच÷छ महिला मिलेर मानव मलमूत्र खुवाएका छन् । महोत्तरी जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी उपरीक्षक.....

पत्रकार पुडासैनीकी श्रीमतीद्वारा रवि लामिछाने लगायत तीन जनाविरुद्ध किटानी जाहेरी

चितवनमा झुण्डिएको अवस्थामा मृत भेटिएका पत्रकार शालिग्राम पुडासैनीकी श्रीमती सन्ध्या पुडासैनीले 'सिधा कुरा जनतासँग' कार्यक्रमका प्रस्तोता रवि लामिछाने, टिभी जर्नालिस्ट युवराज कँडेल र.....

Exchange Rate

Nepali Patro