भारतद्वारा गरिएको हत्याविरुद्ध पोखराका चार कम्युनिष्ट पार्टीहरुको विरोध प्रदर्शन (हेर्नुस् भिडियो)

संबाददाता : ओम हमाल     प्रकाशित मिति: (२०७३ फाल्गुन २७, शुक्रबार) १३:००

भारतीय सीमा सुरक्षा बल -एसएसबी)द्वारा नेपाली भूमिमा हत्या गरिएका गोबिन्द गौतमलाई राष्ट्रिय शहीद घोषणाको माग राख्दै तथा नेपालीभूमिमा भारतीय सीमा सुरक्षाबलद्वारा भएको हस्तक्षेपको विरोधमा पोखरास्थित चार वामपन्थी पार्टीहरुले शुक्रबार पोखरामा विरोध जुलुशको आयोजना गरे । उक्त जुलुश नेकपा एमाले, नेत्रविक्रम चन्द “विप्लव” नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी, मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा -क्रान्तिकारी माओवादी) र राष्ट्रिय जनमोर्चाले संयुक्त रुपमा आयोजना गरेका थिए ।
विरोधसभापूर्व आयोजित विरोध जुलुश पोखरा सभागृहबाट शुरु भई पृथ्वीचोक -लखनचोक) परिक्रमा गरेर सभागृहचोकमा आई कोणसभामा परिणत भएको थियो ।
उक्त कोणसभमा नेकपा एमाले कास्कीका अध्यक्ष कृष्ण थापा, राष्ट्रिय जनमोर्चा गण्डकी धवलागिरी संयोजक शंकर बराल, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी कास्कीका सेक्रेटरी पुर्णजीत पुन र नेकपा -क्रान्तिकारी माओवादी) केन्द्रीय सदस्य नारायण अधिकारी “निश्चल” लगायतले बोलेका थिए । उनीहरुले भारतले विभिन्न वहानामा नेपालको राष्ट्रियतामाथि हस्तक्षेप गरेको बताउँदै भारतको नेपालप्रतिको हेपाहा नीति र हस्तक्षेपकारी भूमिकाको डटेर मुकाविला गर्नुपर्ने कुरामा जोड दिएका थिए । उनीहरुले राष्ट्र, राष्ट्रियता र जनतन्त्रको पक्षमा आम नेपाली जनता एकजुट भएर अघि बढ्नुपर्ने बताएका थिए ।


(२०७३ फाल्गुन २७, शुक्रबार) १३:०० मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

गोली हानि हत्या गरेर पांच लाख रुपियाँ लुटपाट

बैंकबाट पैसा निकालेर घरतर्फ आउँदै गरेका एक व्यक्तिको आज दिउँसो रुपन्देहीमा गोली हानि हत्या गरेर रकम लुटिएको छ। रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिका - ३ मा रहेको एक बैंकबाट ५ लाख रुपैयाँ झिकेर ओमसटिया - ४ स्थित.....

तेल कम्पनीमा ‘ड्रोन’ आक्रमण

साउदी अरबको अरामकोकास्थित दुईओटा सरकारी तेल कम्पनीमा शनिबार ‘ड्रोन’ आक्रमण भएको छ । आक्रमणका कारण केन्द्रमा आगोको ठूलो लप्का र धुवाँ निस्किएको स्थानीय सन्चारमाध्यमलाई उद्धृत गर्दै.....

सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा

रुपन्देही सियारीस्थित सरकारी जग्गा पूर्वमन्त्रीका स्वकीय सचिवले आफ्नो नाममा ल्याएका छन्। मालपोत कार्यालय रुपन्देहीका कर्मचारीको मिलेमतोमा सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा नामसारी.....

Exchange Rate

Nepali Patro