बजारमा फेरि आउँदैछ नोकिया ३३१०

संबाददाता : मोनिका गुरुङ     प्रकाशित मिति: (२०७३ फाल्गुन ४, बुधबार) २२:५२

मोबाइल फोनको दुनियामा नयाँ युगको सुरुवात गरेको र कुनै समय नोकियाको निकै लोकप्रिय मोबाइल फोनको रुपमा रहेको नोकिया ३३१० पुनः बजारमा आउने भएको छ ।
टिकाउ, मजबुती र लामो ब्याट्री लाइफका लागि प्रसिद्धि कमाएको नोकिया ३३१० लाई नोकियाले रिलञ्च गर्ने भएको हो ।

त्यसअघिका मोबाइल फोन आकारमा निकै ठूला हुने गरेकोमा नोकियाले चिटिक्कको नोकिया ३३१० मोडेल बजारमा ल्याएपछि मोबाइल प्रयोगकर्ताले मोबाइलको बजारमा क्रान्ति नै भएको ठानेका थिए । नोकिया ३३१० लाई मोबाइल फोनका पुराना प्रयोगकर्ताले अहिलेसम्मकै भरोसायोग्य मोबाइल फोन मान्ने गर्छन् ।

आजभन्दा १७ वर्ष पहिले सन् २००० मा नोकियाले नोकिया ३३१० मोडेलको मोबाइल सार्वजनिक गरेको थियो ।

त्यस समयमा निकै ठूलो धमाका पिटेको ३३१० लाई मानिसहरुले आफ्नो सेकेन्डरी फोनको रुपमा अहिले पनि फोन प्रयोग गर्नेछन् भन्ने आशामा नोकियाले उक्त मोडेललाई पुन ल्याउन लागेको हो ।

समाचार अनुसार यो नयाँ संस्करणको ३३१० को मूल्य ५९ युरो अर्थात् झण्डै साढे ६ हजार पर्ने बताइएको छ । यहीँ महिना स्पेनको बार्सिलोनामा हुने मोबाइल वल्र्ड कंग्रेसका अवसरमा नोकियाले ऐतिहासिक ३३१० मोडेल रिलञ्च गर्ने बताइएको छ ।

 

यद्यपि सेकेण्ड ह्याण्ड नोकिया ३३१० अहिले पनि विश्वका विभिन्न देशमा अनलाइन बजारमा खरीद गर्न पाइन्छ तथापि नोकियाले भने आफै बेच्ने गरेको छैन । लामो समयसम्म मोबाइलको दुनियामा राज गरेको नोकियाले स्मार्टफोनको युग सुरु भएसँगै आफ्नो प्रभुत्व गुमायो र नोकियालाई माइक्रोसफ्टले खरीद गर्यो । अहिले फिनिस कम्पनी एचएमडी ग्लोबलसँग नोकिया ब्राण्डको लाइसेन्स रहेको छ र सोही कम्पनीले नै नोकियाका मोबाइल फोन लञ्च गरिरहेको छ ।

कम्पनीले केही दिनअघि नोकिया सिक्स नामको एन्ड्रोइड स्मार्टफोन चीनमा लञ्च गरेको थियो जुन निकै नै लोकपि्रय भएको थियो । यो मोबाइल वल्र्ड कंग्रेसमा पनि उसले नोकियाका केही मोबाइल फोन लञ्च गर्नेछ जहाँ नोकिया ३३१० सँगै नोकिया ३, नोकिया ५ र नोकिया ६ पनि लञ्च हुने अपेक्षा गरिएको छ । एजेन्सी


(२०७३ फाल्गुन ४, बुधबार) २२:५२ मा प्रकाशित

°
Weather from OpenWeatherMap

मुख्य समाचार

सबै

गोली हानि हत्या गरेर पांच लाख रुपियाँ लुटपाट

बैंकबाट पैसा निकालेर घरतर्फ आउँदै गरेका एक व्यक्तिको आज दिउँसो रुपन्देहीमा गोली हानि हत्या गरेर रकम लुटिएको छ। रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिका - ३ मा रहेको एक बैंकबाट ५ लाख रुपैयाँ झिकेर ओमसटिया - ४ स्थित.....

तेल कम्पनीमा ‘ड्रोन’ आक्रमण

साउदी अरबको अरामकोकास्थित दुईओटा सरकारी तेल कम्पनीमा शनिबार ‘ड्रोन’ आक्रमण भएको छ । आक्रमणका कारण केन्द्रमा आगोको ठूलो लप्का र धुवाँ निस्किएको स्थानीय सन्चारमाध्यमलाई उद्धृत गर्दै.....

सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा

रुपन्देही सियारीस्थित सरकारी जग्गा पूर्वमन्त्रीका स्वकीय सचिवले आफ्नो नाममा ल्याएका छन्। मालपोत कार्यालय रुपन्देहीका कर्मचारीको मिलेमतोमा सरकारी जग्गा व्यक्तिका नाममा नामसारी.....

Exchange Rate

Nepali Patro